Haber

İstanbul Havalimanı Taksicileri Filistin’e Destek İçin Protesto Edildi

İSTANBUL Havalimanı Taksiciler Kooperatifi üyeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla araçlarına “Filistin halkının yanındayız” yazılı posterler yapıştırdı.

İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi üyeleri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla araçlarına pankartlar astı ve korna çaldı. Kooperatife bağlı 1.800 taksiye İngilizce ve Türkçe “Ezilen Filistin halkının yanındayız” yazılı posterler asıldı.

“İSTANBUL SOKAKLARINDA BU AFİŞLERLE SEYAHAT EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Lideri Fahrettin Can, “İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı Taksiciler Kooperatifi olarak aynı anda böyle bir hareket başlattık. Araçlarımıza yanlarında olduğumuzu gösteren pankartlar astık. Mazlum Filistin halkı. Yaklaşık bir aydır mağdur ve mazlum Filistin halkını havadan izliyoruz, Karadan, denizden her taraftan kapattılar, su yok, elektrik yok, ısıtıcı yok, hiçbir şey yok. Yiyecek yok, içecek yok, hastane yok. Yukarıdan bombalıyorlar. İnsanlar bağırdıkça bombalamaya devam ediyorlar. Bu kabul edilemez. Biz Türk Milleti olarak her zaman mağdurun, mazlumun yanında olduk. Mazlumların yanında olmak atalarımızdan kalan mirasımızdır. İnsanlar canından, malından, vatanından sürülüyor. Biz bunu protesto ediyoruz, kabul etmiyoruz. Savaşta bir ahlak vardır, savaşta bir gurur vardır. ahlaksız ve utanmaz. “Bu bir savaş. Yaklaşık 1800 taksiyle İstanbul sokaklarında posterlerle yürüyeceğiz” dedi.

haberkiziloren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu