Teknoloji

Davet sistemi kaldırılarak herkesin merak ettiği uygulama yayına girdi.

Açık kaynaklı Twitter alternatifi Bluesky platformunu davet sisteminden çıkarıp halka açtıktan sadece bir gün sonra yeni kullanıcı sayısında önemli bir artış gördü. Hizmet 850.000’den fazla kullanıcı kazanarak toplam kayıt sayısını 4 milyonun biraz üzerine çıkardı.

Hizmet yaklaşık bir yıldır yalnızca davetle beta sürümündeydi ve 3 milyonun biraz üzerinde kullanıcısı vardı. Ancak çevrimiçi takip sistemine göre platformun şu anda yaklaşık 4,1 milyon üyesi var. Yeni kullanıcı sayısındaki artış, 2019 yılında Twitter’da iç proje olarak başlatılan bir projenin sonucudur. Jack Dorsey destekli platformBu da hala büyük bir merakın olduğunu gösteriyor.

Graber, Bluesky’nin daha yavaş bir hızda büyümeyi hedeflediğini, böylece büyüme ani artışlarının neden olabileceği ek baskı olmadan platformu ve temel protokolü oluşturabileceğini söyledi. Bu endişelerden bazıları geçen gün ortaya çıktı; Çünkü aktivitenin artması, gece boyunca antrenmana kısa bir ara verilmesine neden oldu. Şans eseri şirket, kesintiyi birkaç saat içinde çözdü.

Bluesky’nin gelecekteki başarısının büyük bir kısmı büyümeye devam edip edemeyeceğine ve tüm yeni kullanıcılarının ilgisini çekip çekemeyeceğine bağlı olacaktır. Threads’in yeni kullanıcı sayısında da başlangıçta bir artış yaşandı, ancak daha sonra azalmaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu