Haber

Akşener: ‘Bir Garip Işık Geldi, Mutsuz Değildim’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun dün gece cumhurbaşkanı adaylığı açıklanırken ki asık suratına ilişkin resmi inceledim, garip bir ışık yandı. Sonraki fotoğraflarda böyle bir sorun yok. Ben değildim” dedi. mutsuz değilim” dedi.

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

Akşener, dün akşam Saadet Partisi Genel Merkez önünde cumhurbaşkanı adaylığı açıklanırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asık suratı hakkında şunları söyledi:

‘Ben palto giyerken Temel Bey’in konuşması sırasındaki tabloya ve ardından Kemal Bey’in konuşması sırasında resme baktığınızda o tabloyu inceledim. Garip bir ışık geldi. Olumsuz bir durum yok. İmzaladım, bu önemli mi? Bu dünyada oğlum dışında eşim dahil hiç kimse beni hiçbir şeye zorlayamaz. Onun için böyle bir durumumuz yok.

Önceki gece hiç uyumadım. Pazarlık nedeniyle evimize gelenler oldu. Mansur Bey ve Ekrem Bey geldiler. Sıfır uykum vardı. O masada bir müzakere oldu ve müzakere sonucunda uzlaşma ve uzlaşma sağlandı. İki metne 6 genel lidere imza attık. Yanlış bulmadığın bir karara neden imza atıyorsun? Doğrusu arkadaşlar bakın mont giydiğimde yüzüme gelen ışık bu. Beyin sarsıntısı da oldu, gülmeye korkuyoruz.’

“Pazarlığa kapalı bir ortam oluştu”

Akşener, Millet İttifakı’nın perşembe günü cumhurbaşkanı adayını belirlemek için yaptığı toplantıda müzakerelere kapalı bir ortam oluşturulduğunu belirtti. , ‘Kuyu; Bir fikir ortaya atıyorsunuz, diğer 5 kişi bir konuda karar vermiş, ondan geri adım atmıyorlar. Bunu da tartışmak istiyorsunuz. Peki orada neler oluyor? Herkes bana masadan kalktığını söylüyor ama; masa hazır’ifadeleri kullandı.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu