Haber

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, sular altında kalan bölgeyi ziyaret etti

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Kahovka Barajı’nın çarpması sonucu sular altında kalan Herson bölgesini ziyaret etti.

Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Herson’a yaptığı çalışma ziyareti kapsamında Kahovka Barajı’nın isabetinin sonuçlarını çözmek için bir uyum toplantısı düzenlediğini belirtti.

Devlet Lideri Zelenskiy görüşmede, afet sonucu bölgedeki operasyonel durumun, halkın sular altında kalan bölgelerden tahliyesinin, baraj patlamasının neden olduğu acil duruma müdahale edilmesinin ve selde hayatta kalma durumunun ele alındığını belirtti. alanlar konuşuldu.

Zelenskiy, afetten etkilenenler için hasar tespiti ve tazminat için kaynak ayırmanın değerli olduğunun altını çizdi. “Herson bölgesindeki işletmelerin kayıplarını veya yer değiştirmelerini telafi edecek bir program geliştirmek önemlidir.” terimini kullandı.

Herson’da halkın sel bölgelerinden tahliye edildiği geçiş noktasını ziyaret ettiğine işaret eden Zelenskiy, amaçlarının insanların hayatlarını korumak ve mümkün olduğunca onlara yardım etmek olduğunu kaydetti.

kumluca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu