Haber

Meclis komisyonlarındaki eski bakanlar

ANKARA -Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Kümesi, AK Parti’nin TBMM Başkanlık Divanı üyelerini belirlemek ve Meclis’in ihtisas komisyonlarında görev alacak isimleri belirlemek için gerçekleştirilen kapalı küme toplantısında gündeme geldi. AK Parti Meclis Başkan Yardımcılığına eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ seçildi. Geçmişte bakan olan ve 28’inci dönemde milletvekili seçilen birçok ismin de kurullarda yer alacağı söyleniyor.

AK Parti kulislerine göre Dışişleri Komisyonu’nda eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Komisyonu’nda eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Milli Savunma Komisyonu’nda eski Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar; Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Murat Kurum, Çevre Komisyonu’nda; İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda Aile ve Sosyal Hizmetler eski Bakanı Derya Yanık; Plan ve Bütçe Komisyonunda eski Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda eski Sanayi Bakanı Mustafa Varank; Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda eski Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi; Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Adil Karaismailoğlu; Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; Eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Parlamenter Asamblesi’nde (NATO PA) de yer alacak.

AK Parti’den kaynaklar, eski Hazine ve Maliye Bakanı, Mersin Milletvekili Nurettin Nebati, eski Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı, Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez ve eski Gençlik ve Spor Bakanı ile İzmir Milletvekili Muharrem Kasapoğlu’nun görev almadığını belirtiyor. komiteler.

BAŞKAN OLARAK TUTULACAK İSİMLER

Komisyonlarda görev alacak isimler bugün Meclis Genel Kurulu’nda okunarak kesinlik kazanacak. AK Parti milletvekillerinin meclislerde hangi görevleri üstlenecekleri, kurulların ilk toplantılarında yapılacak seçimle belirlenecek. Meclislerde AK Parti ve MHP’lilerin çoğunlukta olması nedeniyle AK Parti eski bakanlarından bir kısmının bulundukları kurulların başkanı olacağı kesin görülüyor.

Bu kapsamda eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın Dış İşleri Komisyonu, eski Bakan Mehmet Muş’un Plan ve Bütçe Komisyonu, Soylu’nun İçişleri Komisyonu, Akar’ın Milli Savunma Komisyonu, Kurumun Çevre Komisyonu, Karaismailoğlu’nun Bayındırlık, İmar, Ulaşım ve Turizm Kurulu, Yanık İnsan Haklarını İnceleme Kurulu, Varank Sanayi, Ticaret, Kuvvet, Tabii Kaynaklar Kurulu, Bilgin Sağlık, Aile ve Sosyal İşler Komisyonu, Özer Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu’na başkan olun.

Komisyonlarda lider olacağı kesinleşen diğer AK Parti üyeleri ve komiteleri şöyle:

Dijital Medya Komisyonu– Hüseyin Yayman,
KİT Komisyonu– Mustafa Savaş,
Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu– Veysel Tipioğlu,
Adalet Kurulu –Cüneyt Yüksel,
Anayasa Komisyonu– Yusuf Beyazıt,
Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu– Çiğdem Erdoğan Atabek,
Dilekçe Komisyonu– Sunay Karamık

TBMM ihtisas komisyonlarında yer alması beklenen AK Parti milletvekillerinin ise şöyle olduğu belirtildi:

ADALET KOMİSYONUNDA 13 İSİM

Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, İstanbul Milletvekili Şengül Karslı, İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel, Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, Malatya Milletvekili Bülent Tüfenk Orkestrası Kırcalı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul ve Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt.

ANAYASA KOMİSYONU

Amasya Milletvekili Haluk İpek, Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Erzurum Milletvekili Abdurahim Fırat, Gümüşhane Milletvekili Celalettin Köse, Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu ve Rabia İlhan Milletvekili Karabük Orada Cem Şahin, Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat ve Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt’ın da aralarında bulunduğu 13 milletvekili oldu.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Konya Milletvekili Orhan Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, Sakarya Milletvekili Ertuprul Kocacık, Samsun Milletvekilleri Ersan Aksu, Mehmet Muş, Uşak Milletvekili İsmail Güneş.

AVRUPA BİRLİĞİ UYUM KOMİSYONU

Adıyaman Milletvekili İshak Şan, Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Antep Milletvekili Mesut Bozatlı, İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Oğuz Üçüncü, Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Konya Milletvekili Meryem Göka, Selman Özboyacı, Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Manisa Milletvekili Ahmet Mücahit Arın Urfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen ve Van Milletvekili Burhan Kayatürk.

BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU

Ardahan Milletvekili Kaan Koç, Aydın Milletvekili Seda Sarıbaş, Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Bilecik Milletvekili Halil Erdemir, Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Çanakkale Milletvekili Ayhan Sarfiyat, İstanbul Milletvekilleri Şamil Ayrım, Mustafa Demir, Hulisi Şentürk, Sakarya Milletvekili Ali İnci, Siirt Milletvekili Mervan Gül , Trabzon Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu ve Vehbi Koç.

ÇEVRE KOMİSYONU

Bursa Milletvekilleri Muammet Müfit Aydın, Emel Gözükara Durmaz, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu, İstanbul Milletvekilleri Nilhan Ayan, Müşerref Pervin Tuğba Durgut, Murat Kurum, Maraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Dedgici, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Malatya Milletvekili İnanç Kara Ölmeztoprak, Muğla Milletvekili Kadem Mete, Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Tekirdağ Milletvekili Gökhan Diktaş.

DIŞ İŞLER KOMİSYONU

Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Fuat Oktay, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazirli, Antep Milletvekilleri Derya Bakbak, Ali Şahin, İstanbul Milletvekilleri Derya Ayaydın, Sena Işık Çelik, Seda Gören Bölük, Tuğba Işık Ercan, Zafer Sırakaya, İzmir Milletvekili Ceyda Kırılmaz Çankırı, Konya Milletvekili Ziya Altunyıldız.

Dilekçe Komisyonu

Adana Milletvekili Sunay Karamık, İstanbul Milletvekilleri Nurettin Alan, Behiye Eker, Kilis Milletvekili Ahmet Salih Kol, Urfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan.

DİJİTAL MERKEZLER KOMİSYONU

Ankara Milletvekilleri Osman Gökçek, Zeynep Yıldız, Giresun Milletvekili Nazım Elmas, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, İstanbul Milletvekili Büşra Paker, İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı.

GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU

Ankara Milletvekili Ahmet Fethan Baykoç, Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Yahya Çelik, Karaman Milletvekili Osman Sağlam, Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu, Manisa Milletvekili Tamer Aka, Sakarya Milletvekili Murat Kaya.

İÇ KOMİSYON

Afyonkarahisar Milletvekili Hasan Arslan, Ankara Milletvekili Osman Gökçek, Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Bitlis Milletvekili Turan Bedirhanoğlu, Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatçı, İstanbul Milletvekilleri Azmi Ekinci, İsmail Fazilet, Süleyman Soylu, Maraş Milletvekilleri Mevlüt Kurt, Mehmet Şahin, Kayseri Milletvekili Malatya Şaban Çopuroğlu, Milletvekili İhsan Koca, Urfa Milletvekili Mehmet Faruk Pınarbaşı.

İNSAN HAKLARI İNCELEME KOMİTESİ

Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış, Afyon Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Antalya Milletvekili Atay Uslu, Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Sayit Yaz, İstanbul Milletvekili Yıldırım, Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dağ, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Osmaniye Milletvekili Derya Yanık, Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, Yalova Milletvekili Meliha Akyol.

KADIN VE ERKEK FIRSAT EŞİTLERİ KOMİSYONU

Ağrı Milletvekili Ruken Kilerci, Antalya Milletvekili Tuğba Vural Çokal, Bursa Milletvekili Ayhan Salman, Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Erzurum Milletvekili Fatma Öncü, İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, Yıldız Konal Süslü, Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekçi, Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabey, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül.

KAMU İKTİSADİ İŞLETMELERİ KOMİSYONU

Adıyaman Milletvekili Hüseyin Özhan, Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Ali Taylan Öztaylan, Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Antep Milletvekili Bünyamin Bozgeyik, Giresun Milletvekili Ali Temür, Isparta Karabük Milletvekili Osman Zabun Milletvekili Durmuş Ali Keskinkılıç, Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy, Kütahya Milletvekili Mehmet Demir, Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu.

MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, Hatay Milletvekili Kemal Karahan, İstanbul Milletvekili Mustafa Hulki Cevizoğlu, Yücel Arzan Hacıoğulları, Kayseri Milletvekili Ayşe Böbürler, Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Konya Milletvekili Latif Selvi, Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sivas Milletvekili Rukiye Tol, Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın.

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU

Antalya Milletvekili İbrahim Ethem Taş, Bingöl Milletvekili Feyzi Beldibek, Bursa Milletvekili Refik İtina, Ayhan Salman, Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Kayseri Milletvekili Hulisi Akar, Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Konya Milletvekili Abdullah Ağrılı, Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, Rize Milletvekili Muhammet Avcı, Urfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve Abdurrahim Dusak.

SAĞLIK, AİLE, İŞ VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU

Ankara Milletvekili Vedat Alım, Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Bayburt Milletvekili Orhan Ateş, Bingöl Milletvekili Zeki Korkutata, Elazığ Milletvekili Erol Keleş, İstanbul Milletvekilleri Ümmügülşen Öztürk, Sevan Sıvacıoğlu, Halit Yerebakan, Maraş Milletvekili Tuba Köksal, Kocaeli Milletvekili Sadtah Küyagüettin Milletvekili Çağlar Bayırcı, Sivas Milletvekili Hakan Aksoy, Tokat Milletvekili Cüneyt Aldemir.

SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, DOĞAL KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU

Adana Milletvekili Faruk Aytek, Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Antep Milletvekili İrfan Çelikaslan, Mehmet Eyyüp Özkeçeci, İstanbul Milletvekili Bayram Şenocak, Kars Milletvekili Adem Çalkın, Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, Niğde Milletvekili Kurt Ceva , Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu.

TARIM, ORMAN VE KÖYLER KOMİSYONU

Adana Milletvekili Abdullah Gerçek, Ağrı Milletvekili Ruken Kilerci, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz, Maraş Milletvekili Vahit Kirişçi, Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Urfa Milletvekili Hikmet Başak, Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler