Haber

İpsala Gümrüklerinde kamyon operasyonu

Erdoğan DEMİR / Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Kaçakçıların söz konusu araçlarla ülkemize yasal yollarla giriş yapacakları ve daha sonra bu araçları yasa dışı ticari faaliyetlerde kullanacakları ekipler tarafından ortaya çıktı.

İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılık kapsamında yürütülen çalışmalarda ülkemize çıkma riski taşıyan araçları inceledi. Gruplar tarafından “boş” olarak yüklenen 3 TIR’da yapılan incelemelerde, araç sürücülerinin ve araçlarda bulunan diğer kişilerin şüpheli davranış ve davranışları grupların gözünden kaçmadı.

Araçlar ve şahıslar üzerinde yapılan incelemelerde, söz konusu araçların ülkemize getirilerek segmentlere ayrılacağı ve bu modüllerin kaçak olarak iç piyasaya sürüleceği belirlendi. Genişletilen operasyonda, ülkemize birebir amaçlı getirilen 12 TIR’ın daha olduğu belirlendi. Grupların özverili çalışmaları sonucunda büyük bir kaçakçılık girişiminin önüne geçildi. Tespit edilen tırların 32 milyon 205 bin liraya mal olduğu anlaşıldı. Olayla ilgili soruşturma İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor.

Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan tespit sayesinde milyonlarca liralık kaçakçılığın önüne geçildi. Söz konusu araçların tespiti sonucunda bir yandan kullanılmış araç segmentlerinin sıfır eser olarak tüketicilere satılması engellenirken, diğer yandan bu modülleri satan dürüst tacirlerin haklarının korunması sağlandı. saygı duyuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu