Haber

bayram seninle güzel

Help Yetim İnsani Yardım Derneği, Bilim ve Medeniyet Derneği, Dicle Bilim İrfan Gençlik ve Dayanışma Derneği, Uluslararası Sosyal Medya Derneği, Uluslararası Sosyal Medya Kullanıcıları Derneği, Gezici Çocuk Çalıştayı ve Bilim ve Medeniyet Derneği tarafından ortaklaşa çeşitli etkinlikler düzenlendi.

350 YETİM PARA VE TATİL PAKETİ

Adıyaman Gurur Cengiz İlköğretim Okulu bahçesinde 18 Nisan’da düzenlenen etkinlikler kapsamında çocuklara yönelik düzenlenen iftar etkinliğine maskot ve animasyon şovları, ilahi dinletileri, çeşitli oyunlar ve ardından katılan 350 yetime harçlık ve bayram paketi -22, bayram şekeri, 2500’den fazla çocuğa oyuncak. Çadırkent ziyaretlerinde çocuklara ve 500 anneye eğitim seti ve atıştırmalık paketi dağıtıldı.

DEPREM MAĞDURLARININ YARDIMINA KOŞUYORLAR

Etkinlik kapsamında açıklamalarda bulunan Yetimlere Yardım Et İnsani Yardım Derneği Lideri Cahit Ataş, 6 Şubat’tan bu yana deprem bölgesinde çeşitli yardım çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Ataş, Avrupalı ​​gönüllüler olarak Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrası depremzedelere yardım etmek için canla başla çalıştıklarını belirterek, “Yardım edin, Adıyaman deprem bölgesindeki çocuklarla bağışlar sonucunda bir araya geldik. 18-22 Nisan 2023 tarihlerinde düzenlenen etkinlikte “Tatil Seninle Güzel” etkinliğinde tanışmıştır.

ANİMASYON GÖSTERİLERİ

Düzenlenen etkinlikte Nasreddin Hoca, Keloğlan, Ninoya maskot ve animasyon gösterileri yapıldı, ilahi dinletisi yapıldı, yüz boyama ile çeşitli oyunlar oynandı, ardından etkinliğe katılan çocuklar ve yakınlarıyla birlikte iftar verildi. Çocuklarla birlikte geçirilen eğlenceli zamanların ardından çocuklara bayramın tadını çıkarmaları vesilesiyle bayram hediyeleri dağıtıldı. Dağıtım şemasında, yaş gruplarına göre her çocuk için özel olarak hazırlanan 350 yetime harçlık ve bayram paketi, 2500’ü aşkın çocuğa bayram şekeri, oyuncak, eğitim seti ve çerez paketi, 500 anneye şal, parfüm, lokum, kahve, çikolata ve kurabiye. Çadır kent ziyaretlerinde bayram paketi dağıtıldı.”

inonu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu