Haber

Başakşehir işgalci İsrail’e karşı Filistinli kardeşlerinin yanında

Başakşehir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, işgalci İsrail’in saldırılarını durdurmak ve Filistinlilere desteğini göstermek amacıyla Başakşehir Millet Bahçesi’nde miting ve araç konvoyu düzenledi.

Başakşehir STK Platformu da İsrail’in Filistinlilere yönelik katliam saldırılarına tepki göstererek bir basın açıklaması yaptı.

‘KATLİAMLARI NEFRETLE KINIYORUZ VE LANETLİYORUZ’

Platform tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

İşgalci ve gaspçı İsrail’in mazlum Filistin halkına karşı uyguladığı soykırımı ve yine çocuk, kadın, hasta, yaşlı gibi savunmasız insanlara karşı başlattığı katliamları kınıyor ve nefretle lanetliyoruz.

Hem ABD’yi hem de İngiltere’yi zalimin yanında kınıyor ve bunu dünya halklarının dikkatine sunuyoruz. Tüm vicdanlı insanları İsrail’e ve destekçilerine, ABD’ye ve İngiltere’ye karşı tepki göstermeye ve yaptırım uygulamaya çağırıyoruz.İsrail sadece Filistinlileri katletmiyor; İnsan onurunu yok eder. İnsanlık adına vicdanlı ve merhametlileri katletmektedir. Bu ancak insanlara karşı açıkça düşmanlık yapan şeytanı ve destekçilerini sevindirir.

İsrail’in zulmü her geçen gün artarak toplu katliam ve soykırıma dönüştü. Her ağızlarını açtıklarında insan haklarından bahseden Batı’nın ve ABD kontrolündeki ülkelerin eylemsizliği, İsrail’in acımasız terörünü sürdürmesine yol açtı.

Bu aşamada savunmasız insanların toplu katledilmesi, savaş hatası olarak fosfor bombası atılması, hastanelere sığınanların vahşice toplu katledilmesi, göç yolundakilerin, ibadethanelerin ve eğitim kurumlarının bombalanması insanlık dışı, vahşi bir devletten bekleniyor. organizasyon. Siyonist İsrail’in kendisidir.Bu savaş İsrail’in kurulduğu günden bu yana İsrail tarafından başlatılmış ve kesintisiz olarak devam etmektedir. O tarihten bu yana Filistin topraklarında hiçbir zaman barış olmadı.

‘Müslüman Ülkenin Kehaneti ve Sessizliği İsrail’i Cesaretlendiriyor’

ABD her türlü silah ve mühimmatla İsrail’in yanında olduğunu belirtirken, AB ülkeleri de İsrail’e destek açıklamalarında bulundu. Bu durum ABD’den bekleniyor. Bu durumda Müslümanlara büyük sorumluluk düşmektedir. Müslümanlar da “Kuffin tek millettir” sözü şuuruyla Filistin’in yanında yer almalıdır.Müslüman ülkelerin parçalanması ve suskunluğu, zalim Siyonist İsrail’i cesaretlendirerek, zulmünün artmasına neden olmaktadır.

Başta ABD, İngiltere ve AB ülkeleri olmak üzere tüm dış güçleri İslam coğrafyasından bir an önce geldikleri yere geri göndermeliyiz.

Mısır gibi Gazze ve diğer Filistin bölgeleriyle sınırı olan ülkelerin de kapılarını açması gerekiyor.
ABD ve İsrail taraftarlarının çalışmalarını boykot etmeliyiz.

Yeni nesillere Filistin Davasını asla unutturmamalıyız! Nihayet;

Özellikle yeni nesillere Filistin davasını öğretmeli ve bu davayı unutturmamalıyız! Zulme karşı durmak insanlığımızdır. Müslümanlara yardım etmek dinimizin emridir. İnsan olmanın, kul olmanın gereği olarak zulme dur diyelim.otlukbeli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu